Ndërlidhjet

Tbilisi kërkon veprim ndërkombëtar


Ka ardhur koha për veprime të bashkërenduara ndërkombëtare për të ulur tensionet mes Rusisë e Gjeorgjisë, ka thënë kryeministri gjeorgjian.

Ai ka theksuar për agjencinë Reuters se nuk i shërbehet interesave të Gjeorgjisë përmes destabilizimit.

Kryeministri i Gjeorgjisë shtoi se përpjekjet e Moskës për të mbështetur kërkesat e rajoneve të Abkazisë dhe Osetisë Jugore, synojnë të legjitimojnë shkëputjen e këtyre rajoneve nga Gjeorgjia.
XS
SM
MD
LG