Ndërlidhjet

Liban: Hezbollahu e refuzon armëpushimin


Opozita e Hezbollahut në Liban e ka refuzuar armëpushimin, i cili u ofrua me ndërmjetësimin e Qeverisë amerikane.

Përleshjet në Bejrut ndërmjet mbështetësve të Hezbollahut dhe qeverisë kanë lënë të paktën 10 të vdekur dhe 20 të plagosur.

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara bëri thirrje për qetësi dhe u kërkoi palëve t'i kthehen dialogut, ndërsa Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Hezbollahut t'i ndërpresë aktet "përçarëse".
XS
SM
MD
LG