Ndërlidhjet

SHBA: 20 të vdekur nga moti i keq


Një numër tornadosh të fuqishme kanë përfshirë një pjesë të Shteteve të Bashkuara.

20 persona kanë vdekur në shtetet e Oklahomës dhe Misurit. Forcat e rendit vazhdojnë operacionet e kërkimit.

Shumë shtëpi banimi dhe biznese janë shkatërruar dhe zonat e prekura kanë mungesë të energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG