Ndërlidhjet

Mançester United, kampion i Anglisë në futboll


Mançester United ka fituar kampionatin anglez, pas fitores së sotme 2-0 kundër Wigan. Autorët e golave ishin Chritiano Ronaldo dhe Ryan Giggs.

Ky rezultat e la në vend të dytë ekipin Chelsea, i cili në ndeshjen e rradhës mundi vetëm të barazojë 1-1.
XS
SM
MD
LG