Ndërlidhjet

Londra dhe Moska synojnë raporte më të mira


Kryeministri britanik Gordon Brown ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e ri të Rusisë, Dimitri Medvedev, duke u përqëndruar në përmirësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Britania dhe Rusia gjatë viteve të fundit kanë pasur një numër përplasjesh diplomatike.

Brown dhe Medvedev do të zhvillojnë një bisedë kokë më kokë gjatë takimit të G8-ës, që do të mbahet në Japoni në fillim të korrikut.
XS
SM
MD
LG