Ndërlidhjet

Rusi: Putini nuk ndryshon ministrat kyçë


Ministrat kyçë në qeverinë e mëparshme ruse do vazhdojnë të mbajnë të njëjtat poste edhe në qeverinë e re, të drejtuar nga Vladimir Putin.

Ministri i Jashtëm, i Financave dhe ai i Mbrojtjes mbeten të njëjtë.

Presidenti i ri rus, Medvedev, ka miratuar kabinetin qeveritar të Putinit kryeministër.
XS
SM
MD
LG