Ndërlidhjet

Vazhdojnë kërkim-shpëtimet në Kinë


Forcat kineze kanë arritur në fshatrat e largëta, të cilat u shkatërruan nga tërmeti i fuqishëm, dy ditë më parë.

Mediat shtetërore njoftojnë për 7 mijë e 700 njerëz të vdekur dhe mijëra të tjerë kanë mbetur nën rrënojat e ndërtesave të rrëzuara.

Autoritetet kanë dislokuar dhjetëra-mijëra trupa për të bërë operacionet e shpëtimit dhe shpërndarë ndihma te të mbijetuarit.
XS
SM
MD
LG