Ndërlidhjet

Anija kozmike niset drejt hapësirës


Një anije kozmike ruse, pa pilot, është nisur drejt stacionit ndërkombëtar të hapësirës, për të dërguar oksigjen, ujë, ushqime dhe pajisje për eksperimente shkencore për ekipin e astronautëve që gjendet në hapësirë.

Një astronaut amerikan dhe dy rusë gjenden aktualisht në stacionin ndërkombëtar të hapësirës.
XS
SM
MD
LG