Ndërlidhjet

Kabul: 12 të vdekur nga një sulm vetëvrasës


Nga një sulm vetëvrasës, 12 persona u vranë në jug të Afganistanit.

Në mesin e viktimave ka civilë dhe policë. 14 civilë dhe dhjetëra policë u plagosën gjatë sulmit në fjalë.

Talibanët kanë marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG