Ndërlidhjet

Beograd: Nacionalistët dhe socialistët mund të formojnë qeveri


Nacionalistët serbë dhe socialistët e Millosheviqit thanë se janë afër të formojnë qeverinë dhe të lënë anash fitoren e grupeve pro-perëndimore, transmeton Associated Press.

Pas takimit të mbrëmshëm, palët thanë se janë dakorduar për vendosjen e parimeve për një qeveri të re "kombëtare".

Një marrëveshje e tillë ndërmjet Partisë Radikale, koalicionit të Koshtunicës dhe socialistëve të Millosheviqit do t'u mundësonte nacionalistëve të vijnë në pushtet për herë të parë prej përmbysjers së Millosheviqit, në vitin 2000.
XS
SM
MD
LG