Ndërlidhjet

Mosul: Arrestohen 1 mijë militantë


Forcat irakiane kanë arrestuar më shumë se 1 mijë militantë në Mosul. Kryeministri Nuri Al Maliki është kthyer në Bagdag pas mbikqyrjes së opracionit të forcave irakiane në Mosul dhe pjesë tjera. Maliki ka ofruar amnisti për luftëtarët në Mosul të cilët kanë 10 ditë kohë për të dorëzuar armët
XS
SM
MD
LG