Ndërlidhjet

Liga arabe kushtëzon grupet politike libaneze


Ndërmjetësit arabë i kanë ofruar grupeve rivale libaneze edhe një ditë më shumë dhe dy propozime për të mundësuar zhbllokimin e situatës politike në Liban.

Mosmarrëveshjet mes qeverisë pro perëndimore dhe opozitës që drejtohet nga grupi Hezbullah e kanë lënë Libanin pa president për 6 muaj dhe vendi u përfshi sërish në luftime.
XS
SM
MD
LG