Ndërlidhjet

Baton Haxhiu: Jam i pafajshëm


Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se nuk është fajtor, në seancën e sotme që u zhvillua në Gjykatën e Hagës.

Haxhiu akuzohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish- Jugosllavinë se ka publikuar emrin e një dëshmitari të mbrojtur në rastin Haradinaj, Balaj dhe Brahimaj.

Për akuzën në fjalë, nëse gjendesh fajtor, ligji parasheh dënimin deri në 7 vjetë burg ose gjobë në vlerë prej 100 mijë eurosh.


XS
SM
MD
LG