Ndërlidhjet

Sichuan: Arrin në 55 mijë numri i viktimave


Numri i të vdekurve nga tërmeti në Kinë arriti në rreth 55 mijë, ndërsa rreth 25 mijë të tjerë konsiderohen ende të zhdukur, njoftuan autoritetet.

Zyrtari i lartë në krahinën Sichuan, Li Chenyum gjithashtu tha sot se më shumë se 280 mijë persona janë lënduar, nga tërmeti i 12 majit.

Autoritetet kanë thënë se rindërtimi i vendbanimeve të shkatërruara dhe i infrastrukturës do të bëhet brenda tre vitesh.
XS
SM
MD
LG