Ndërlidhjet

Bagdad: Janë arrestuar disa militantë shiitë


Trupat irakiane dhe ato amerikane sot kanë arrestuar disa njerëz gjatë operacioneve të kërkimit në dy lagje shiite të Bagdadit.

Një zëdhënës i lëvizjes radikale shiite të Muqtada al-Sadrit tha se numri i të arrestuarve është më tepër se 400.


Por, zëdhënësi i ushtrisë irakiane, Qassim Atta, nuk dha numra, por konfirmoi se trupat kanë ndërmarrë një operacion kërkimi dhe "kanë arrestuar personat e dyshuar dhe kanë konfiskuar disa bunkerë me armatim dhe mjete shpërthyese".
XS
SM
MD
LG