Ndërlidhjet

Shkup: Fiton bindshëm partia e Gruevskit


Partia e qendrës së djathtë e kryeministrit Nikolla Gruevski ka fituar zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme që u mbajtën dje.

Sipas Komisionit Qëndror Zgjedhor partia e Gruevskit ka fituar 48% të votave e ndjekur ngaPartia Socaildemokrate me 23%.

Votimet u shoqëruan me akuza për fallsifikime, me incidente dhune e madje dhe të vdekur në mesin e votuesve shqiptarë.
XS
SM
MD
LG