Ndërlidhjet

Ndahet nga jeta Yves St Laurent


Yves St. Laurent, dizajneri me famë botërore ndërroi jetë në moshën 71 vjeçare.

Figurë e madhe e modës së shekullit të XX-të, ai cilësohej si i fundit i gjeneratës së artë të dizajnerëve, ku përfshihen Chritian Dior dhe Coco Chanel. Falë këtyre emrave Parisi i kthye në kryeqytetin e modës.

Ai u tërhoq nga aktiviteti në vitin 2002 dhe nga ajo kohë është parë rrallë në publik për shkak të problemeve shëndetësore.
XS
SM
MD
LG