Ndërlidhjet

Takohen Abbas e Olmert


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas dhe kryeministri izraelit Ehud Olmert takohen sot për të diskutuar mundësinë e arritjes së një marrëveshje për krijimin e shtetit palestinez.

Pritet që Abbas të shprehë protestën ndaj vendimit të Izraelit për ndërtimin e 900 shtëpive në teritorin e pushtuar në Jerusalemin Lindor.

Olmert takohet me Abbasin në prag të vizitës së tij tre ditore në Uashington.
XS
SM
MD
LG