Ndërlidhjet

Romë: Liderët diskutojnë për çmimet e ushqimit


Liderët botëror do të diskutojnë nesër në Romë rreth ngritjes globale të çmimeve të ushqimit.

Takimi organizohet nga Agjencia për Ushqim e OKB-së (FAO) dhe në të do të marrin pjesë zyrtarë të OKB-së si dhe më shumë se 40 drejtues të shteteve.

Çmimet e grurit dhe disa produkteve tjera janë dyfishuar gjatë dy viteve të fundit, duke shtuar rrezikun nga uria për shtresat e varfëra të popullsisë në nivel botëror.
XS
SM
MD
LG