Ndërlidhjet

Olmert fillon vizitën në SHBA


Kryeministri i Izraelit Ehud Olmert filloi vizitën tri ditëshe në Uashington.

Në takimet me presidentin George Bush dhe Sekretaren amerikane të Shtetit Condoleezza Rice, ai pritet të diskutojë rreth përpjekjeve për paqe ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve si dhe rreth rrezikut bërthamor nga Irani.

Vizita zhvillohet në kohën kur policia po heton nëse Olmert është i përfshirë në aferat e donacioneve ilegale.
XS
SM
MD
LG