Ndërlidhjet

Florim Ejupi dënohet me 40 vjet burg


Florim Ejupi u dënua me 40 vjet burg për shkak të vënies së eksplozivit në autobusin afër Podujevës, në vitin 2001, ku humbën jetën 11 dhe u plagosën 10 serbë.

Vendimi është shpall sot nga trupi gjykues ndërkombëtar i Gjykatës së Qarkut në Mitrovicë.

Gjykimi i Ejupit për rastin Nish Express ka filluar në tetorin e vitit të kaluar. Ejupi ka mohuar se ka marrë pjesë në sulm.

XS
SM
MD
LG