Ndërlidhjet

Clinton zyrtarizon nesër fundin e garës


Hillary Clinton do të përfundojë garën e saj për Shtëpinë e Bardhë dhe formalisht do të pranojë fitoren e Barack Obamës, në radhët e demokratëve.

Zyrtarët e përfshirë në fushatën e saj thanë se senatorja nga Nju Jorku do të bëj nesër deklarimin, në një fjalim që do të mbajë në Uashington.

I nominuari demokrat, senatori Barack Obama do të përballet në zgjedhjet presidenciale të nëntorit me republikanin John McCain.
XS
SM
MD
LG