Ndërlidhjet

Spanjë: Arrestohen 8 të dyshuar për terrorizëm


Policia spanjole ka arrestuar tetë persona që dyshohen se i kanë ndihmuar grupet terroriste në Afrikën Veriore.

Ministria e Brendshme tha se të dyshuarit, të gjithë algjerianë, akuzohen se kanë rekrutuar njerëz dhe kanë grumbulluar para për grupet e ndërlidhura me degën e Al Kaedas në Afrikën Veriore.

Policia tha se ata janë arrestuar në tri krahina të ndryshme të Spanjës, pas fletëarrestit të lëshuar nga prokuroria, e cila merret me çështjet e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG