Ndërlidhjet

Bush: Të gjitha opcionet e hapura për Iranin


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se diplomacia është zgjedhja e parë për t'ia dalë mbanë me Iranin, por shtoi se të gjitha opcionet janë në tavolinë.

Ai i bëri këto komente në Berlin pas takimit me kancelaren Angela Merkel.

Dje në Slloveni, Bush dhe liderët e BE-së e paralajmëruan Iranin se do t'i shtojnë sanksionet ndërkombëtare nëse Teherani nuk heq dorë nga ambicjet bërthamore
XS
SM
MD
LG