Ndërlidhjet

Londër: Dokumente sekrete në tren


Policia britanike po heton se si dokumente të klaisifikuara si top sekrete qeveritare përfunduan në një tren në Londër.

Më herët, BBC tha se në një tren të pasagjerëve janë gjetur dokumente që përmbanin të dhëna për Irakun dhe rrjetin Al Kaida.

Ky është i fundit në vargun e incidenteve të ngjajshme në Britani, gjatë viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG