Ndërlidhjet

Ndëshkimi i parë për dokumentet e humbura


Qeveria britanike ka pezulluar një punonjës të shërbimeve të zbulimit lidhur me humbjen në tren të dokumenteve tepër sekrete.

Punonjësi i shërbimeve britanike të zbulimit aksidentalisht harroi në tren dokumente të Komitetit të Zbulimit të Qeverisë britanike, që bënin fjalë për Al Kaidën dhe Irakun.

Dokumentet u gjetën nga një udhëtar, i cili më pas ia dorëzoi televizionit publik britanik.
XS
SM
MD
LG