Ndërlidhjet

Jung: NATO do të trajnojë FSK-në


Vendet anëtare të NATO-s janë pajtuar që Aleanca duhet të trajnojë forcat e sigurisë së Kosovës, me gjithë mospajtimet rreth statusit të Kosovës.

"Në të ardhmen, ne si KFOR, do të merremi me shpërbërjen e Trupave Mbrojtëse të Kosovës dhe me formimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës", tha Ministri gjerman i Mbrojtjes, Franc Jozef Jung.

Sipas tij, "kjo nënkupton kontributin për stabilitetin në rajon".

XS
SM
MD
LG