Ndërlidhjet

Kabul: Vriten disa militantë dhe një femër


Disa militantë dhe një femër janë vrarë nga forcat e koaliconit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nga zhvillimet tjera atje, një sulmues vetëvrasës shënjestroi një konvoj të huaj ushtarak, në krahinën Nangarhar, por policia tha se nga shpërthimi i veturës u vra vetëm sulmuesi.

Shumica e ushtarëve në këtë krahinë janë amerikanë.

XS
SM
MD
LG