Ndërlidhjet

Presidenti Bush filloi vizitën në Londër


Presidenti amerikan, George Bush, filloi vizitën në Britaninë e Madhe, ku takohet me kryeministrin Gordon Braun.

Tema kryesore të takimit paralajmërohet të jenë Iraku dhe programet bërthamore të Iranit.

Me vizitën në Londër, Bush përmbyll turneun në Evropë, që pritet të jetë i fundit para se ai të largohet nga Shtëpia e Bardhë, në janar 2009.

XS
SM
MD
LG