Ndërlidhjet

Moska kundërshton Kushtetutën e Kosovës


Hyrja në fuqi e kushtetutës së Kosovës përbën shkelje të rezolutës 1244 të Kombeve të Bashkuara, ka njoftuar Minsitria e Jashtme e Rusisë.

"Ky akt është vetëm një në vargun e masave të rrumbullaksimit arbitrar të sovranitet territorial dhe të politikës së shkeljes të së drejtës ndërkombëtare, i cili vetëm i kontribuon situatës së nderë në Kosovë dhe izolimit të serbëve", transmetojnë mediat vendore njoftimin e Ministrisë së Jashtme ruse.
XS
SM
MD
LG