Ndërlidhjet

Pakistan: Shpërthim pranë xhamisë


Së paku katër veta humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën pas një shpërthimi pranë një xhamie shiite.

Besimtarët shiitë përbëjnë një të pestën e popullsisë 160 milionëshe të Pakistanit. Sunitët janë grupi më i madh në Pakistan.

Dhuna ndër fetare gjatë 20 viteve të fundit në Pakistan ka marrë jetën e mijëra njerëzve.

XS
SM
MD
LG