Ndërlidhjet

Flaka Olimpike do kalojë në Tibet


Flaka Olimpike, e cila po kalon në pjesë të ndryshme të Kinës do të ndalojë dhe në Tibet.

Lajmi u bë i ditur nga autoritetet kineze, të cilat thanë se Flaka do kalojë në Tibet gjatë fundjavës.

Dje Flaka Olimpike kaloi në veriperëndim të Kinës, rajon i populluar me shumicë myslimane. Nuk pati incidente gjatë ceremonisë.

Kalimi i Flkaës Olimpike në botë u shoqërua me protesta të shumta në botë.
XS
SM
MD
LG