Ndërlidhjet

Fidel Castro rishfaqet në televizion


Televizioni shtetëror kubanez ka transmetuar imazhet e para të Fidel Castros gjatë pas pesë muajsh heshtje.

Castro paraqitet me vëllanë e tij, që edhe e pasoi në detyrën e kreut të shtetit dhe në shoqërinë e presidnetit venezuelian, Hugo Çavez.

Fidel Castro u largua nga pushteti pas problemeve shëndetësore dhe për herë të fundit qe shfaqur në media në muajin janar.
XS
SM
MD
LG