Ndërlidhjet

OKB: Këshilli i Sigurimit sot diskuton për Kosovën


Këshilli i Sigurimit i KB do të diskutojë sot për Kosovën, dhe mbi planet e sekretarit të përgjithshëm, Ban Ki-Moon për rikonfigurimin e UNMIK-ut.

Delegacioni i Kosovës do të udhëhiqet nga presidenti Fatmir Sejdiu, ndërsa i Serbisë nga presidenti Boris Tadiq.

Zëvëndës ambasadori amerikan Alejandro Wolf, i cili kryeson këshillin, tha se mbledhja do të jetë e hapur.
XS
SM
MD
LG