Ndërlidhjet

EURO 2008: Hollanda përballet me Rusinë


Turqia është kualifikuar për në gjysmëfinalet e kampionatit evropian të futbollit, Euro 2008.

Koha shtesë e ndeshjes përfundoi në barazim 1-1dhe më pas u gjuajtën penalltitë, të cilat përfunduan 3-1 për turqit.
Turqia në gjysmëfinale do përballet me Gjermaninë më 25 qershor. Ndeshja do të luhet në Basel të Zvicrës.

Në kuadër të çerekfinaleve sot luhet ndeshja Hollandë-Rusi në stadiumin St.Jakob në Basel.
XS
SM
MD
LG