Ndërlidhjet

Malta filloi procesin e njohjes së Kosovës


Malta ka filluar proceduart për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Procesi do të përmbyllet në javën e parë të korrikut.

Lajmi u bë zyrtar nga shefi i diplomacisë malteze gjatë takimit të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, që përfundoi dje në Bruksel.

Burimet diplomatike bëjnë të ditur se procedura e njohjes së pavarësisë së Kosovës do të fillojë së shpejti dhe në Portugali.

Si Malta ashtu dhe Portugalia janë vende anëtare të BE-së.
XS
SM
MD
LG