Ndërlidhjet

Sulmohet një bazë e NATO-s në Afganistan


Forca e NATO-s në Afganistan njoftoi se njëra nga bazat e saj është sulmuar nga territori i Pakistanit.

Nuk është njoftuar për viktima dhe janë dhënë pak detaje për ngjarjen.

NATO i ka bërë thirrje Pakistanit që të shtojë masat e sigurisë në kufi me Afganistanin, pas shtimit të sulmeve të talebanëve nga përtej kufirit.

XS
SM
MD
LG