Ndërlidhjet

Bruksel: Konferencë për Ballkanin


Në prani të zyrtarëve evropianë në Bruksel po zhvillohet konferenca për prespektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

Eurokomisioneri Olli Rehn ka përsëritur se jo-ja irlandeze nuk duhet ta pengojë zgjerimin. Nga ana tjetër europarlamentarja Doris Pack ka theksuar se investimi në arsim është investimi kyç për Ballkanin.

Në konferencë po merr pjesë dhe kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij nga Shqipëria Sali Berisha.
XS
SM
MD
LG