Ndërlidhjet

Vendet e G8 diskutojnë për Afganistanin


Minsitrat e jashtëm të G8-ës, 7 vendeve më të industrializuara të botës plus Rusinë, takohen në Japoni për të diskutuar përpjekjet për rindërtimin e Afganistanit dhe programet bërthamore të Iranit dhe Koresë së Veriut.

Dy javë më parë donatorët premtuan 20 miliardë dollarë ndihma për Afganistanin.

XS
SM
MD
LG