Ndërlidhjet

Mugabe: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve


Presidenti i Zimbabvesë Robert Mugabe hodhi poshtë thirrjet për shtyrje të zgjedhjeve presidenciale, të planifikuara për nesër.

Liderët botëror kanë thënë se zgjedhjet nuk do të jetë legjitime pasi lideri i opozitës Morgan Tsvangirai është tërhequr nga gara, pas sulmeve në mbështetësit e tij.

Mugabe megjithatë tha se votimi do të bëhet dhe u shpreh i hapur për diskutime me Tsvangirai-n.


XS
SM
MD
LG