Ndërlidhjet

Arrestohet një gjykatës në Prishtinë


Njësitet e specializuara të policisë së UNMIK-ut dhe pjesëtarët e SHPK-së arrestuan sot gjyqtarin e Gjykatës së Qarkut në Prishtinë, Elez Hoxha.

Arrestimi u bë me urdhër të Gjyqtarit të Procedurës paraprake, me dyshimin se Hoxha ka marrë ryshfet.

Shërbimi Policor i Kosovës njoftoi se hetimi nuk konsiderohet i mbullur dhe varësisht nga rezultatet mund të ketë edhe të arrestuar të tjerë.

XS
SM
MD
LG