Ndërlidhjet

Departamenti i mbrojtjes: Talibanët po rigrupohen


Departamenti amerikan i mbrojtjes, thotë se talibanët në Afganistan janë rigrupuar dhe me gjasë do të ndërmarrin edhe më tepër sulme.

Në një raport, qu publikua mbrëmë, përshkruhen kërcënimet e dyfishta të terrorit, që përfshijnë talibanët në jug dhe kryengritjen në lindje të këtij vendi.
XS
SM
MD
LG