Ndërlidhjet

Çeçeni: Janë vrarë katër policë


Katër policë janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në përleshjet me kryengritësit në Çeçeni në Rusi. Raportohet se përleshjet kishin ndodhur mbrëmë vonë në rajonin Vedensky, pasi policët ishin sulmuar me armatim automatik dhe me granata. Janë vrarë edhe dy kryengritës.

Raportohet se ka filluar operacioni për t'i zënë kryengritësit, që ishin larguar nga vendi i sulmit.
XS
SM
MD
LG