Ndërlidhjet

Peshevar: Ofensivë kundër talebanëve


Ushtria pakistaneze tha se ka shtrirë kontrollin në zonat përgjatë kufirit me Afganistanin, pas ofensivës kundër militantëve talebanë.

Kryeministri Yousuf Raza Gilani tha se qeveria është e gatshme të negociojë vetëm me kryengritësit të cilët heqin dorë nga dhuna dhe paralajmëroi përdorimin e forcës ndaj atyre që shkaktojnë pasiguri në vend.

Zyrtarët ushtarakë thanë se operacioni do të vazhdojë edhe ditët e ardhshme.

XS
SM
MD
LG