Ndërlidhjet

Izraeli rihap tre pika kufitare


Izraeli hapi gjatë ditës së paku tre pika kufitare me Rripin e Gazës, të cilat u mbyllën javën e kaluar për shkak të goditjes me raketa nga palestinezët.

Sulmi, që ishte kundërpërgjigje nga Xhihadi Islamik për vrasjen e një prej drejtuesve të kësaj organizate, shkeli armëpushimin mes Izraelit dhe Hamasit.
Hamasi kontrollon Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG