Ndërlidhjet

Gjermanët dhe spanjollët mbushin sheshet


Përpara fillimit të ndeshjes finale të kampionatit evropian të futbollit, Gjermani-Spanjë mbështetësit e të dyja ekipeve gjatë gjithë ditës janë përgatitur për përballjen e mbrëmjes.

Në Berlin gjysmë milionë tifozësh janë mbledhur ne sheshin kryesor ku do të ndjekin ndeshjen.

Në Madrid dhe në qytetet e tjera spanjolle, të veshur me simbolet kombëtare njerëzit do ta ndjekin ndeshjen nëpër sheshe.

Finalja e EURO 2008 luhet në Vjenë, ku do bëhet dhe mbyllja e kampionatit.
XS
SM
MD
LG