Ndërlidhjet

Lavrov fillon vizitën në Turqi


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka mbërritur në Turqi ku do diskutohen raportet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Programet bërthamore të Iranit do jenë një ndër temat kryesore.

Turqia, një vend aleat i SHBA-ve dhe anëtar i NATO-s ka mbrojtur të drejtën e Iranit për të zhvilluar programet bërthamore për prodhimin e energjisë për qëllime civile.
XS
SM
MD
LG