Ndërlidhjet

Al Maliki viziton Abu Dabin


Kryeministri irakian Nuri al Maliki ka filluar një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe. Dërgimi i ambasadorit të EBA në Bagdad do jetë në qendër të takimeve. Asnjë vend arab nuk ka ambasador në Irak, që nga rrëmbimi dhe ekzekutimi i të dërguarit të Egjipitit në vitin 2005.

Al Maliki pritet të diskutojë dhe faljen e borxhit që Iraku i ka Emirateve të Bashkuara Arabe, borxh që arrin në 7 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG