Ndërlidhjet

Serbi: Kuvendi voton sot qeverinë e re


Kandidati për kryeministër të Serbisë Mirko Cvetkoviq tha se qeveria e re do të jetë e përcaktuar për të ardhmen evropiane, mospranimin e pavarësisë së Kosovës dhe zhvillimin ekonomik të Serbisë.

Cvetkoviq paraqiti ekspozeun me prioritetet në Kuvendin e Serbisë, që sot pritet të votojë për kabinetin qeveritar.

Partnerë kryesor të koalicionit qeverisës, sipas marrëveshjes, janë partia e Tadiqit dhe socialistët.
XS
SM
MD
LG