Ndërlidhjet

Kreu i UNMIK-ut viziton veriun e Kosovës


Shefi i UNMIK-ut Lamberto Zannnieri takohet sot me përfaqësuesit e partive politike dhe komunitetit serb në Kosovë.

Zannieri gjatë vizitës së tij në veriun e vendit do takohet dhe me përfaqësues të shoqërisë civile të serbëve të Kosovës, me përfaqësues të shqiptarëve në veri dhe me përfaqësuesit rajonal të UNMIK-ut.

Kjo është vizita e parë e Zannierit në veri të Kosovës, që nga marrja e detyrës.
XS
SM
MD
LG